Koncert kolęd i pastorałek w Grojcu

W grojeckim kościele parafialnym pw. Matki Bożej Miłosierdzia w niedzielę, 14 stycznia wystąpiły zespoły działające w gminie i mieście Oświęcim.

Widzów i słuchaczy Koncertu kolęd i pastorałek przywitał ks. proboszcz Józef Zborek. Wśród zebranych byli wójt Mirosław Smolarek w towarzystwie małżonki, wiceprezydent Oświęcimia Andrzej Bojarski, przewodnicząca Rady Gminy Bernardyna Bryzek i zastępca wójta Halina Musiał.

Wydarzenia kulturalne takie jak niedzielny koncert są owocem współpracy gminy i miasta Oświęcim sformalizowanej w ramach Aglomeracji Oświęcimskiej. Chóry, które wystąpiły w 14 stycznia to Holan  z Zaborza, Grojczanie, reprezentujący miejską część Dworów Dworzanie, Cantare z Grojca i Bratkowie z Monowic.

Ten ostatni zespół szczególnie zjednał sobie publiczność dźwiękiem pasterskich dzwonków i heligonki, rzadko słyszanego instrumentu podobnego do akordeonu. Na zakończenie Koncertu zabrzmiały słowa królowej polskich kolęd: "Bóg się rodzi".