Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

23 kwietnia 2024 roku, w Szkole Podstawowej w Rajsku rozegrane zostały Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

urniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”, gdzie o kolejności zwycięstw decydowała ilość wygranych meczy.

W kategorii dziewcząt zwyciężyły zawodniczki, ze Szkoły Podstawowej z Rajska. Drugie miejsce na podium wywalczyły dziewczęta z Brzezinki, a III miejsce należało do piłkarek z Babic.

W kategorii chłopców, do samego końca nie było wiadomo, która drużyna zwycięży, ponieważ trzy najlepsze reprezentacje (Brzezinka, Rajsko oraz Babice) miały identyczny bilans meczów (po jednym przegranym i same zwycięstwa) i o kolejności na podium decydował bilans zdobytych i straconych bramek. Zgodnie z taką zasadą, I miejsce zdobyła reprezentacja chłopców z Babic. Zaraz za nimi II miejsce wywalczyli zawodnicy z Brzezinki (dwa punkty straty) , a III miejsce zajęli gospodarze z Rajska.

Jak co roku całą imprezę wsparł finansowo Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim fundując wspaniałe puchary dla najlepszych drużyn.