Senioralia: Nordic Walking w Rajsku

Pierwszy dzień Senioraliów 2024 - edycji letniej upłynął pod znakiem rekreacji i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Seniorzy z Gminy Oświęcim wzięli udział w Spacerze Nordic Walking na terenie Łowiska w Rajsku, pod okiem wykwalifikowanego trenera z Pulsvita Beskidzkie Centrum Fizjoterapii & Holistycznej Odnowy Biologicznej.

Wydarzenie rozpoczęło się od porad, dopasowania wysokości kijków i wspólnej rozgrzewki. Następnie grupa ruszyła w kierunku łowiska, aby razem pokonać trasę ok. 3,5 km., podziwiając piękne i urokliwe zakamarki naszej gminy. Był również czas na słodkie przekąski i wspólne śpiewy.

Wspólnie z seniorami trasę przemierzyły: zastępca wójta gminy Oświęcim Halina Musiał oraz dyrektor OKSiR Jadwiga Szczerbowska.