Kolejna edycja Rajdu Rowerowego - Poznajemy Gminę

Zapraszamy na dobrze już Państwu znane wydarzenie pn. Rajd Rowerowy- Poznajemy Gminę, który odbędzie się 22 września (niedziela) br., w godzinach 9:00-16:00.

Uczestnicy wydarzenia odwiedzą wyznaczone punkty we wschodnich sołectwach gminy Oświęcim: Dworach Drugich, Stawach Monowskich, Włosienicy, Porębie Wielkiej, Zaborzu Grojcu i Stawach Grojeckich. Meta rajdu i losowanie nagród po 17:00 na terenie Przedszkola Samorządowego im. Treflika w Zaborzu (ul. Grojecka 54, 32-600 Zaborze).

Rajd nie ma jednej przygotowanej trasy przejazdu. Założeniem Rajdu jest odwiedzenie w dowolnej kolejności przez uczestników stanowisk, znajdujących się w każdym sołectwie gminy Oświęcim. Szczegółowa lokalizacja stanowisk, znajduje się w Mapie Rajdu (na rewersie karty startowej). Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z lokalizacją punktów Rajdu.

W tegorocznej edycji przygotowaliśmy nowość dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy - dzieci do lat 10 muszą zdobyć 3 pieczątki i uzupełnić 3 hasła na karcie startowej, aby wziąć udział w losowaniu dziecięcym. Dzieci, które zdobędą wszystkie hasła i pieczątki wezmą udział w losowaniu głónym, razem z dorosłymi uczestnikami rajdu.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji na mecie rajdu:
- Animacje z Panem Humorkiem,
- Dmuchaniec od Hop&Fun,
- Malowanie twarzy,
- Stoisko z popcornem i watą cukrową,
- Stoisko Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu,
- Stoisko PICK UP Coffee,
- Stoisko Figa z Makiem Lody Rzemieślnicze,
- Stoisko gastronomiczne.

Wszystkie atrakcje na mecie rajdu będą czekać od godziny 15:00. :)

Sponsorzy wydarzenia: GAZ SYSTEM, Animacje i Magia Pan Humorek, Hop&Fun, PICK UP Coffee oraz Figa z Makiem Lody Rzemieślnicze.

Wydarzenie zrealizowane zostanie w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, zorganizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury. ETM to największe coroczne wydarzenie poświęcone lokalnej promocji ekologicznego transportu miejskiego, obchodzone w Europie jako European Mobility Week (EMW) w dniach 16-22 września, organizowane regularnie od 2002 roku z inicjatywy Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Środowiska oraz ds. Mobilności i Transportu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Fakty Oświęcim.

Do zobaczenia w niedzielę 22 września na trasach wschodniej części gminy Oświęcim!