Palma Wielkanocna

 

Przyjdź z palmą, zgarnij nagrodę.

 

Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim zaprasza do wzięcia udziału w dorocznym konkursie na wykonanie palmy wielkanocnej. Zostaną one zaprezentowane podczas Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2016. Impreza odbędzie się w Niedzielę Palmową, 20 marca, w remizie OSP w Broszkowicach.

Celem konkursu, skierowanego do mieszkańców naszej gminy, jest propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej.

Na konkurs można dostarczyć jedynie własnoręcznie wykonaną palmę przy użyciu naturalnych tworzyw i tradycyjnych form zdobniczych. Głównym kryterium oceny prac będą walory artystyczne i estetyczne. Oceny dokona jury w dwóch kategoriach: prace indywidualne oraz zbiorowe. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.

Prace należy dostarczyć do remizy OSP w Broszkowicach (ul. Klubowa 7) do niedzieli 20 marca, najpóźniej do godziny 14:45.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi tego samego dnia po godz. 15:00 we wspomnianej remizie podczas imprezy Spotkanie z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2016.


 

Formularz zgłoszenia do pobrania poniżej. 

 

  Formularz zgłoszenia