Zadania do realizacji

 

Zadania do realizacji:

 

1.Kurs kulinarny dla mężczyzn mieszkających w Gminie Oświęcim -dwa spotkania

BRAK WOLNYCH MIEJSC NA KURS KULINARNY!    REKRUTACJA ZAKOŃCZONA.

 

Miejsce: Stawy Monowskie- sala OSP ,

Termin : 14 i 15 czerwca 2019

Grupa docelowa: mężczyźni z terenu Gminy Oświęcim

Czas zajęć 17:30-20:00

Liczba uczestników: 14

Zasady uczestnictwa: obowiązuje kolejność zgłoszeń w OKSiR od 01.03.2019 do 31.05.2019

Karta zgłoszenia do pobrania w załącznikach

Ilość miejsc ograniczona.

 

Dla panów, którym sztuka kulinarna jest na razie obca, mamy propozycję ciekawego kursu gotowania, który zostanie poprowadzony przez gospodynie wiejskie z KGW terenu Gminy Oświęcim.Dzięki tym warsztatom panowie z naszej gminy będą mieli niepowtarzalną okazje poznać tajniki kulinarne oraz spróbować swoich sił w dziedzinie, która dla wielu mężczyzn jest całkowicie nieznana. Warsztaty kulinarne prowadzone będą w oparciu o tradycje i zwyczajekuchni regionalnej i polskiej.

 

2. Warsztaty plastyczne „ceramika na ludowo” dla seniorów 50 + mieszkających w Gminie Oświęcim- dwa spotkania

 

 

Miejsce: sala domu Ludowego w Grojcu

Termin :11 i 18 czerwca 2019

Grupa docelowa: seniorzy z terenu Gminy Oświęcim

Czas zajęć:17:00-19:00

Liczba uczestników: 20

Zasady uczestnictwa: obowiązuje kolejność zgłoszeń w OKSiR od 01.03.2019 do 31.05.2019

Karta zgłoszenia do pobrania w załącznikach.

Ilość miejsc ograniczona.

 

Warsztaty z ceramiki prowadzone będą przez lokalnego twórcę z terenu Gminy Oświęcim, który od kilku lat współpracuje z OKSiR.Podczas pierwszego spotkania seniorzy samodzielnie wykonają przedmioty z gliny,które następnie pan Zdzisław zabierze do wypalenia. Drugie zajęcia polegać będą na malowaniu i zdobieniu wykonanych prac. Ceramika to dziedzina twórcza wyjątkowo życzliwa dla wszystkich nawet dlaamatorów, przynosi radość, odprężenie, ukojenie nerwów. Może stać się dla niektórych nową pasją. Warsztaty lepienia w glinie to świetna propozycja dla każdego bez względu na wiek i posiadane umiejętności. W czasie zajęć łączy się przyjemne z pożytecznym. Zajęcia ceramiczne to szansa na integrację społeczności seniorów Gminy Oświęcim, skupienie osób o podobnych zainteresowaniach, wieku i twórczym potencjalnie, to szansa na urozmaicenie życia  i oderwania od jego monotonii. Celem zajęć jest aktywizacja osób starszych z terenu naszej gminy. Projekt poszerzy dostępność zajęć ceramicznych dla różnych grup odbiorców zainteresowanych sztuką i własnym rozwojem.

 

3. Turniej sportowy piłki nożnej dla dzieci i młodzieży- jedno spotkanie

 

Miejsce: ORLIK w Brzezince lub w przypadku złej pogody sala sportowa w Harmężach

Termin : 2 lipca 2019

Grupa docelowa: dzieci i młodzież z terenu Gminy Oświęcim

Liczba uczestników: min.40

Zasady uczestnictwa: ogólna dostępność, zapisy u animatora Orlik

 

Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży ćwiczą nie tylko ich ciało, ale i umysł. Aktywność fizyczna to doskonała okazja do pozbycia się nadmiaru energii . Zajęcia sportowe dla dzieci uczą współpracy z innymi, organizowania zadań w grupie. Dzieci poznają swoje ciało i jego możliwości, swoje słabe i silne strony. Poprzez współzawodnictwo i kontakt z przeciwnikiem powoli uczą się szacunku dla innych i dlasiebie. Piłka nożna to sport ogólnorozwojowy. Oprócz doskonalenia motoryki ciała poprawia kondycję, uczy zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole, odpowiedzialności i walki o każdą piłkę.

 

 

4. Piknik Rodzinny

 

Miejsce: Włosienica. W przypadku złej pogody sala w OSP we Włosienicy

Termin : 6 lipca 2019

Grupa docelowa: mieszkańcy Gminy Oświęcim

Liczba uczestników:150

Zasady uczestnictwa: ogólna dostępność.

 

 

Piknik Rodzinny jest wspaniałą okazją do spotkania i wspólnej zabawy mieszkańców Gminy Oświęcim. To również sprzyjająca okoliczność do wzmacniania więzi pomiędzy przedstawicielami rożnych grup wiekowych czy zawodowych z Gminy Oświęcim, jak również zawieraniu nowych znajomości, czy wymiany doświadczeń i poglądów. Głównym celem pikniku rodzinnego jest realizowanie polityki integracji społecznej w środowisku lokalnym poprzez aktywizowanie, animowanie, inspirowanie i integrowanie lokalnej społeczności.